BAŞKANIN NOTU

Kurulduğu günden bu yana önemli analiz ve raporlar hazırlayan analiz üretim merkezi olan AHSAM Araştırma Merkezi’nin kurucusu ve yöneticisi olmaktan onur ve kıvanç duyuyorum. AHSAM, kuruluşundan bu yana ulusal güvenliği tehdit edecek unsurlar, dış politika, iç politika, siyaset, ekonomi, terör konularını derinlemesine analiz ve rapor olarak işleyen bir medya kuruluşudur. 

AHSAM, iç-dış politika, ulusal güvenliği tehdit edecek unsurlar, terör, ekonomi konularında analiz ve raporlarını ilerletme hususundaki kararlılığını,  yurt içi ve yurt dışındaki çalışan ekibi ile ortaya koymaya devam edecektir.

AHSAM’ın internet mecrasında yayın yapan  ‘www.analizhatti.com’u, amiral gemisi yayınımız olarak görüyoruz. Her görüşten fikir ve  düşünceleri ile katlı sağlayan çalışma arkadaşlarımız sayesinde, ‘www.analizhatti.com’ çok daha itibarlı ve etki gücü yüksek bir hal aldı. Yeni geliştirilmiş ‘www.analizhatti.com’un yanı sıra, güncel dış politika konularını ele almaya ve ülkemizin dünyaya bakış açısını yansıtmaya yönelik İngilizce yayım yapan The Daily Turkish (www.thedailyturkish.com) , Ekonomi Hattı (www.ekonomihatti.com) ile portföyümüzü genişletmeye devam ediyoruz.

Son olarak, AHSAM Araştırma Merkezi üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerin fikir ve düşüncelerini önemsemektedir. İç politika, dış politika, terör, istihbarat, siber güvenlik alanında ihtisas yapan öğrencilerin hazırladığı makale ve çalışmalarını [email protected] adresine özgeçmişleri ile birlikte göndermeleri halinde değerlendirmeye tabii tutulacağını not düşmek isterim. Söz konusu çalışmaların yayın kurulunda değerlendirileceği, kurul onayından sonra telif ücreti ödenerek AHSAM bünyesindeki yayın organlarında yayımlanacağının da altını çizmek isterim.

Lütfen soru ve/veya yorumlarınızı bize ulaştırınız. Olumlu-olumsuz geri bildiriminiz bizim için önemlidir.

Saygılarımla,

Ömer ADIYAMAN
Başkan